Klimatyzacja​

Poprawa komfortu życia codziennego

Czym jest klimatyzacja?

Średnia temperatura powietrza z roku na rok wzrasta. Klimatyzacja latem staje się tak samo niezbędnym systemem jak centralne ogrzewanie zimą. Odpowiednia temperatura powietrza wpływa na samopoczucie, skupienie, efektywność pracy oraz poprawę komfortu termicznego w Twoim domu lub biurze. 

Zadbaj o swoje zdrowie. Powietrze zewnętrzne, szczególnie na obszarach wysoko zurbanizowanych pozostawia wiele do życzenia. Coraz więcej klimatyzatorów jest wyposażona w funkcje jonizacji oraz oczyszczania powietrza, które pomogą w uzdatnieniu powietrza i zadbają o kondycję użytkowników.

Dlaczego klimatyzacja?

Komfort termiczny​

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Zdrowie​

Dzięki zastosowanej filtracji klimatyzacja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z alergią. Pozwala na eliminację bakterii, wirusów, roztoczy oraz wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych.

Możliwość ogrzewania​

Większość urządzeń na rynku poza chłodzeniem świetnie sprawdzi się w roli źródła ciepła w okresach przejściowych, a także zimą.

Jednostki wewnętrzne

Ścienna

Podstropowa​

Kasetonowa​

Przypodłogowa

Kanałowa

Rodzaje systemów klimatyzacji

System split 1:1​

Sprawdzi się idealnie w przypadku gdy chcemy schłodzić jedno pomieszczenie. Do jednostki zewnętrznej może zostać podłączona tylko jedna jednostka wewnętrzna zlokalizowana, w pomieszczeniu które ma być docelowo klimatyzowane. Szeroki zakres mocy urządzeń oraz ich forma pozwala na dobór spersonalizowanego rozwiązania dla użytkownika.

System multi split 1:X​

System stosowany w przypadku potrzeby schłodzenia kilku pomieszczeń przy zachowaniu jednej jednostki zewnętrznej. Docelowo można podłączyć nawet do 5 jednostek wewnętrznych. Jest to idealna alternatywa dla osób, które dysponują niewielką ilością miejsca na zewnątrz.

System Klimatyzacji Kanałowej​

System bazujący na jednostce wewnętrznej zainstalowanej w niewidocznym miejscu w budynku. Schłodzone powietrze dystrybuowane jest z centralnej jednostki wewnętrznej do poszczególnych pomieszczeń za pomocą instalacji izolowanych kanałów nawiewnych. Rozwiązanie szczególnie zalecane w przypadku budynków, gdzie nie ma miejsca na klasyczne jednostki wewnętrzne, bądź użytkownikowi zależy na minimalistycznym wyglądzie instalacji.

System VRF​

System bazujący na zmiennym przepływie czynnika chłodniczego. Znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ilość jednostek wewnętrznych jest znaczna. Stosowany w hotelach, obiektach biurowych oraz użyteczności publicznej. Jeden agregat VRF potrafi obsłużyć nawet do kilkudziesięciu jednostek wewnętrznych różnego typu.

Masz pytanie?
Chcesz dowiedzieć się więcej?​

Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, drogą mailową lub telefonicznie. Nasz doradca z przyjemnością przedstawi Państwu naszą ofertę oraz odpowie na wszelkie pytania.

Pompa ciepła

Jest to urządzenie służące do ogrzewania budynków, przetwarzające energię pierwotną na ciepło.

Rekuperacja

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej charakteryzującej się możliwością odzysku ciepła.

Serwis

Oferujemy konserwację urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz grzewczych